Хајлајтс и голови од Барселона vs Спортинг Лисабон

Во Вторник, 5 Декември, Барселона на својот стадион го пречека Спортинг Лисабон во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Спортинг Лисабон. Тоа резултираше со победа на Барселона од 2:0.

На натпреварот помеѓу Барселона и Спортинг Лисабон имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/n1iaj.mp4?token=1512513530-ktqUMju1JSzoYMEGs46X7YZDO81i1QNxj%2Fj4qJlw7%2BY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.