Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и ЦСКА Москва

Во Вторник, 5 Декември, во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Манчестер Јунајтед ФК и гостинот ЦСКА Москва.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Манчестер Јунајтед ФК, а еден гол постигна ЦСКА Москва. Тоа резултираше со победа на Манчестер Јунајтед ФК од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ysqln.mp4?token=1512510047-HMGbuB9nEtuTPcS36aeYQP%2BtjDQdFdDyxAku7S6bIIE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.