Хајлајтс и голови од Бенфика vs Базел

Во Вторник, 5 Декември, во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Бенфика и гостинот Базел.

Базел одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Бенфика не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Бенфика и Базел.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/88zwx.mp4?token=1512514989-EYIIlgfQL8uxs8maVe0nJ93mdhoEOEDhuJP20ekSqys%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.