Хајлајтс и голови од Жирона vs Депортиво Алавес

Жирона на домашен терен играше против Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Понеделник, 4 Декември.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, за нијанса полоши беа играчите на Жирона кои постигна еден гол помалку и го загубија натпреварот со резултат 3-2.

На натпреварот помеѓу Жирона и Депортиво Алавес имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/orbt7.mp4?token=1512427541-XEY0IM3hcaXsdvmnC%2B%2B%2FWLEDzhwGL4PaTrtbpwDBtX0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот