Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бирмингем Сити ФК и Вулверхемптон Вандерерс ФК

во Понеделник, 4 Декември, Бирмингем Сити ФК на домашен терен играше против Вулверхемптон Вандерерс ФК во рамките на Чемпионшип.

Вулверхемптон Вандерерс ФК немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/9t1gk.mp4?token=1512428090-hh70p%2FbbFoEbqKbbk1qo5kmogXSaLYUrBadvYqZESng%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.