Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хелас Верона и Џенова

Во Понеделник, 4 Декември 2017, Џенова му гостуваше на Хелас Верона во рамките на Серија А.

Хелас Верона, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Џенова запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ce82w_1.mp4?token=1512428579-kh8J7xsDNDddbd24UUAZSq2IrczlMufpr1d4USsSgSE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk