Хајлајтс и голови од Кротоне vs Удинезе

Во Понеделник, 4 Декември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Кротоне и гостинот Удинезе.

Играчите на Удинезе имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Кротоне не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/b3xwa.mp4?token=1512421355-I7%2BMLOQdSq8yMgVUhdCjMFcEkGhRIIFvYqaRvrwO8LE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.