Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сампдорија и Лацио

Сампдорија на својот стадион го пречека Лацио во рамките на Серија А, во Недела, 3 12.

Лацио не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сампдорија и Лацио.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/57lar.mp4?token=1512340160-YUESqzSCzmFzCbM3hEaLC3BkaNA5FwyR02%2BY7V3lxcA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk