Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Еибар и Еспањол

во Недела, 3 Декември, Еибар на домашен терен играше против Еспањол во рамките на Ла Лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Еибар успеа 3 да ги претвори во гол, додека Еспањол искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Еибар со точен резултат 3-1.

На натпреварот помеѓу Еибар и Еспањол имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/g85ij.mp4?token=1512333250-Tk128gzdxc8rdZ6a7DyDZ2%2BSAW4xENmvW08PwtS9qvU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk