Хајлајтс и голови од Лас Палмас vs Реал Бетис

Во Недела, 3 Декември 2017, Реал Бетис му гостуваше на Лас Палмас во рамките на Ла Лига.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Лас Палмас. Поради тоа Лас Палмас го доби натпреварот со 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2cf1l.mp4?token=1512342194-Zk7i2VjSHZfutaLdrzBlsESpZhQOz23FIGu1jZtM0oM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Ла Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk