Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Атлетико МГ и Гремио

во Недела, 3 Декември, Атлетико МГ на домашен терен играше против Гремио во рамките на Серија А.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Атлетико МГ успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 4-3.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Атлетико МГ и Гремио погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/nkteg.mp4?token=1512396207-fRTwIBKZ%2FwTmRwP1WcwJK6GNZhfEmfrku%2Bdq0UxLrr0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk