Аланиаспор vs Кајзериспор голови и хајлајтс

Во рамките на Супер Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Аланиаспор и гостинот Кајзериспор, во Понеделник, 4 Декември 2017.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Кајзериспор, а еден гол постигна Аланиаспор. Тоа резултираше со победа на Кајзериспор од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Аланиаспор и Кајзериспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/j7l0f.mp4?token=1512416361-M7sosEwede7b%2F%2BJ0G7%2FI4nyWppUhlv8FdC4ncmbXrFc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.