Хајлајтс и голови од Чапекоенсе vs Коритиба

Во Недела, 3 Декември, Чапекоенсе го нагости Коритиба во рамките на Серија А натпревар.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Чапекоенсе, а еден гол постигна Коритиба. Тоа резултираше со победа на Чапекоенсе од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Чапекоенсе и Коритиба.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1gajh.mp4?token=1512394502-2q2zPsHuNPkxuYsxuCkwdUEtT8%2Fv9MqiGUotB5suqO4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk