Ботафого vs Крузеиро голови и хајлајтс

Ботафого на својот стадион го пречека Крузеиро во рамките на Серија А, во Недела, 3 12.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ботафого и Крузеиро.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/burcr.mp4?token=1512394442-bgYKLzgYjVKQrYWuATJ2XhhIHuOIHn0JtbIIuJS1%2FSY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.