Конјаспор vs Бурсаспор голови и хајлајтс

Конјаспор и Бурсаспор одиграа натпревар во рамките на Супер Лига, во Недела, 3 12 2017.

Играчите на Бурсаспор имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Конјаспор не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Конјаспор и Бурсаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hl8x5.mp4?token=1512309803-%2F8eOSQjYY5rGCOOC77VtC%2BKburJfbSs8qfXBr8HT7%2BA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Супер Лига.