Беневенто vs Милан голови и хајлајтс

Во Недела, 3 Декември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Беневенто и гостинот Милан.

Двата тима, Беневенто и Милан по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

На натпреварот помеѓу Беневенто и Милан имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hji23.mp4?token=1512313120-sTP9Usp88V1K2Hzq4mkREvq%2BmG%2FtN2Lt2aM2waiExUA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.