Леганес vs Виљареал голови и хајлајтс

Леганес го пречека Виљареал во Недела, 3 Декември.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Леганес додека 3 завршија во мрежата на Виљареал. Тоа резултираше со победа на Леганес со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Леганес и Виљареал.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/v3hnm_1.mp4?token=1512309787-iHWd92wP4Q3N2Y07KmeO%2FTEPp2DrxTHCkqyzQOYoJ%2BU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk