Хајлајтс и голови од ВфЛ Бохум 1848 vs 1. ФК Унион Берлин

Во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ВфЛ Бохум 1848 и гостинот 1. ФК Унион Берлин, во Недела, 3 Декември 2017.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но ВфЛ Бохум 1848 постигна два, додека 1. ФК Унион Берлин успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу ВфЛ Бохум 1848 и 1. ФК Унион Берлин имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hl13h.mp4?token=1512319047-%2FGpB3SlSZ%2FJc9TihxeSSRxvZTVCx4FxYh4qmE7kd0ZY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365