Хајлајтс и голови од СГ Динамо Дрезден vs ФК Ауе

во Недела, 3 Декември, СГ Динамо Дрезден на домашен терен играше против ФК Ауе во рамките на 2ра Бундеслига.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, но сите во мрежата на ФК Ауе. Тоа резултираше со победа на СГ Динамо Дрезден од 4-0.

На натпреварот помеѓу СГ Динамо Дрезден и ФК Ауе имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7wfxe.mp4?token=1512318958-Hy4mN3AW3%2Bw%2Bd3EzfZg0gByRmyCwXjXv6xYM4nGw1ww%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk