Хајлајтс и голови од ОГЦ Ница Кот де Азур vs ФК Мец

Во Сабота, 2 Декември, ОГЦ Ница Кот де Азур го пречека ФК Мец во рамките на Лига 1 меч.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на ОГЦ Ница Кот де Азур додека 3 завршија во мрежата на ФК Мец. Тоа резултираше со победа на ОГЦ Ница Кот де Азур со точен резултат 3-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу ОГЦ Ница Кот де Азур и ФК Мец можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-vepmo.mp4?token=1512251571-9M43yjUDzVDgkFM3CTPcDVsQWjf82rOpY4mbb4r6Q%2BU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk