Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лил и Тулуз ФК

во Сабота, 2 Декември, Лил на домашен терен играше против Тулуз ФК во рамките на Лига 1.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Лил. Поради тоа Лил го доби натпреварот со 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zwzff.mp4?token=1512251132-1qgq9XYJDwzlBEelCxsr6q%2FpXVqAVcQs621LYBqNZCA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.