Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Троја и Гингамп

Во Сабота, 2 Декември, во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Троја и гостинот Гингамп.

Гингамп имаше убаво гостување кај Гингамп, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Троја и Гингамп.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/toh0l.mp4?token=1512252139-aY4cq0fwsAvAdE1lg87acxOT57Vgg3G7d1EUWb2CbbQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.