Видео од натпреварот Малага vs Леванте

во Петок, 1 Декември, Малага на домашен терен играше против Леванте во рамките на Ла Лига.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ash22.mp4?token=1512168498-HslhZ%2BACFEbQuiR3jfJ3iS6pYTvyHqgtNO3jm19nnPc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk