Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Наполи и Јувентус

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Наполи и гостинот Јувентус, во Петок, 1 Декември 2017.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Јувентус претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Наполи и Јувентус погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zicah.mp4?token=1512168207-ayTeWJOp5l%2F6xG%2BDvy55oYSEWJikZ7QUABm68gFdj9o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.