Твенте vs Ајакс голови и хајлајтс

Во Сабота, 2 Декември, во рамките на Ередивизија се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Твенте и гостинот Ајакс.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, публиката виде доста голови, но тие беа подеднакво распоредени за двата тима, па натпреварот заврши без победник со резултат 3-3.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/y84l4.mp4?token=1512248581-9CGTt1TFnw5zT0sMTY7BOQesIHa9HpMUdigqFWusSRs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk