Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља и Депортиво Ла Коруња

Севиља на домашен терен играше против Депортиво Ла Коруња во рамките на Ла Лига, во Сабота, 2 Декември.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Депортиво Ла Коруња. Тоа резултираше со победа на Севиља од 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Севиља и Депортиво Ла Коруња.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3grzp.mp4?token=1512247519-xUWRONARMg2YnDfDvEqTeX8Yg1TN9%2BZ0PVaKoqCU%2FCk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk