СЦ Фрајбург vs Хамбургер СВ хајлајтс

Во Петок, 1 Декември, СЦ Фрајбург и Хамбургер СВ одиграа натпревар во рамките на Бундеслига.

Ниту СЦ Фрајбург ни Хамбургер СВ не постигнаа гол на натпреварот.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5lqkf_1.mp4?token=1512173153-Mw2Q5u7TkoLD%2BpLLDAG5EPe0PT%2FpmsOJuV0C4SAa01c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk