Шефилд Венсдеј ФК vs Хал Сити А голови и хајлајтс

Шефилд Венсдеј ФК го пречека Хал Сити А во Сабота, 2 Декември.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Шефилд Венсдеј ФК и Хал Сити А, па мечот заврши со резултат 2:2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Шефилд Венсдеј ФК и Хал Сити А погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bcj7k.mp4?token=1512240171-cXOdCrCJD6yM6OB3TEnyTbvgoZCGuq6jSZwi%2BO6Jsg0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.