Хајлајтс и голови од Сандерленд АФК vs Ридинг ФК

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Сандерленд АФК и гостинот Ридинг ФК, во Сабота, 2 Декември 2017.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Ридинг ФК успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Сандерленд АФК и Ридинг ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0x72x.mp4?token=1512240101-FYupk3oCfK0uHDInv5G%2Feb00ZsIh%2BHDBvOfT%2FtjyWts%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk