Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Престон Норт Енд ФК и Квинс Парк Ренџерс ФК

Во Сабота, 2 Декември 2017, Квинс Парк Ренџерс ФК му гостуваше на Престон Норт Енд ФК во рамките на Чемпионшип.

Квинс Парк Ренџерс ФК не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Престон Норт Енд ФК запиша победа од 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/osf9r.mp4?token=1512240230-m%2F%2BN6GtTRJ99w%2FN95DfzXslM2zVix9LkavnfcEVRwkw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365