МСВ Дуизбург vs Гројтер Фурт голови и хајлајтс

МСВ Дуизбург го нагости Гројтер Фурт во рамките на 2ра Бундеслига меч, во Сабота, 2 Декември 2017.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Гројтер Фурт. Тоа резултираше со победа на МСВ Дуизбург од 2:0.

На натпреварот помеѓу МСВ Дуизбург и Гројтер Фурт имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2wzu1.mp4?token=1512226345-eTLQ5BTh%2FGt3%2FFCFwil3Wy%2B65519rbaUwFw%2BZy%2BWZP0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.