Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Холстен Кил 1900 и Дизелдорф ТуС Фортуна 1895

Во Сабота, 2 Декември, Холстен Кил 1900 го пречека Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 во рамките на 2ра Бундеслига меч.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Холстен Кил 1900 и Дизелдорф ТуС Фортуна 1895, па мечот заврши со резултат 2:2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Холстен Кил 1900 и Дизелдорф ТуС Фортуна 1895.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/eymx1.mp4?token=1512226339-B1vPVXGa4JIuyhvTkYyDCEBLeg7gXs0fFlcWvBxm5Yw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.