Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу 1. ФК Нирнберг и СВ Сандхаузен

Во Сабота, 2 Декември, 1. ФК Нирнберг го пречека СВ Сандхаузен во рамките на 2ра Бундеслига меч.

Одбраната на 1. ФК Нирнберг одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна 1. ФК Нирнберг беше доволен за победа од 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу 1. ФК Нирнберг и СВ Сандхаузен.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/umcl5.mp4?token=1512226351-kdxscxX9XpL679D3HKpvS2JIZQMig7pUE11KS1vF%2F58%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.