Ипсвич Таун ФК vs Нотингем Форест ФК голови и хајлајтс

Ипсвич Таун ФК и Нотингем Форест ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 2 12 2017.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Ипсвич Таун ФК успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 4-2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун ФК и Нотингем Форест ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lme38.mp4?token=1512240067-EI8Ekc%2B351lOk%2BSt9b1MF4hs1OUPAhKbQZ66Z%2FUAraE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk