Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Милвол ФК и Шефилд Јунајтед ФК

во Сабота, 2 Декември, Милвол ФК на домашен терен играше против Шефилд Јунајтед ФК во рамките на Чемпионшип.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Милвол ФК успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

На натпреварот помеѓу Милвол ФК и Шефилд Јунајтед ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/w68u6.mp4?token=1512240143-kepJWXabcbKHCmVfMiAN2Z59X4Bb7anLvC4F7xFkTpU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.