Хајлајтс и голови од Стоук Сити ФК vs Свонси Сити

во Сабота, 2 Декември, Стоук Сити ФК на домашен терен играше против Свонси Сити во рамките на Премиер лига.

Стоук Сити ФК не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Стоук Сити ФК и Свонси Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kos7o.mp4?token=1512240136-qcQJu8rbWfVoKgAseskSjIvop9XEYOTrgP9Hns6cqqA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk