Хајлајтс и голови од Спортинг Лисабон vs Беленесес

Во Петок, 1 Декември, Спортинг Лисабон на својот стадион го пречека Беленесес во рамките на Премиер Лига.

Спортинг Лисабон успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Беленесес не постигна ниту еден гол.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Спортинг Лисабон и Беленесес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/54qwp.mp4?token=1512165507-mfxiyY%2F2SpHKKwBORxluzxyArraCvjAZKzm6zGPUTdM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk