Хајлајтс и голови од Кардиф Сити vs Норвич Сити ФК

Кардиф Сити и Норвич Сити ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Петок, 1 12 2017.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Норвич Сити ФК беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wijm2.mp4?token=1512172095-2di3GuAN4H%2B9gXIrANjIzodmz9MFRYpjRAOESC8r64A%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk