Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Барселона и Селта Виго

Барселона и Селта Виго одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Сабота, 2 12 2017.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Барселона и Селта Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/axw9j.mp4?token=1512225659-1J9K7FYPJ4uzbUYtxnLxXtT3%2B3N%2F%2BpQkOpBQi5X9AZA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk