Челси ФК vs Њукасл Јунајтед ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 2 Декември, Челси ФК на својот стадион го пречека Њукасл Јунајтед ФК во рамките на Премиер лига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Челси ФК успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Челси ФК и Њукасл Јунајтед ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sir1s.mp4?token=1512237783-P9v1%2F%2FUVd%2FAn%2BuA5OZAVVrcutWT5hMlX5Qdv%2BREoDqs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.