Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лестер Сити ФК и Барнли ФК

Лестер Сити ФК на својот стадион го пречека Барнли ФК во рамките на Премиер лига, во Сабота, 2 12.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Лестер Сити ФК претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

На натпреварот помеѓу Лестер Сити ФК и Барнли ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xr0rn.mp4?token=1512237788-DW83n9SaQNcp8EtzBsDKawOm6%2Fb%2BQy94TH%2BGyCiEVsM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365