Сиетл Сандерс vs Хјустон Динамо голови и хајлајтс

Во Петок, 1 Декември, Сиетл Сандерс го нагости Хјустон Динамо во рамките на МЛС натпревар.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Сиетл Сандерс, па Хјустон Динамо го загуби мечот со резултат 3-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Сиетл Сандерс и Хјустон Динамо.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yjaop.mp4?token=1512129789-gKFrv69z7I7pLca4%2BnY976PHL3i4J2No3J1AonzgNZY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.