Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Јуниор и Фламенго

Јуниор на својот стадион го пречека Фламенго во рамките на Копа Судамерикана, во Петок, 1 12.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Фламенго. Тоа резултираше со победа на Фламенго од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Јуниор и Фламенго.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/voe8c.mp4?token=1512129505-y9z44WYMH%2FQLWZIilAbIFlLnlc4smqCpJydqmXPB%2FNQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Копа Судамерикана.