Удинезе vs Перуџа голови и хајлајтс

Во Четврток, 30 Ноември, Удинезе го пречека Перуџа во рамките на Куп на Италија меч.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 11 гола. Перуџа постигна 3 гола, но Удинезе постигна 8 гола и победи со точен резултат 8-3.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Удинезе и Перуџа погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3dubh.mp4?token=1512075001-kauAbGn%2BkNedGFfzl1kRqwGzfe1EOX55KML52jMJPF0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk