Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кајзериспор и Eyüpspor

Во Четврток, 30 Ноември, во рамките на Куп на Турција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Кајзериспор и гостинот Eyüpspor.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Кајзериспор успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk