Депортиво Алавес vs Гетафе голови и хајлајтс

Депортиво Алавес го нагости Гетафе во рамките на Куп на Кралот меч, во Четврток, 30 Ноември 2017.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Гетафе. Тоа резултираше со победа на Депортиво Алавес од 3-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Гетафе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qx9mq.mp4?token=1512074658-CpnMar4Qi17oPGFJb3QgBuI7DTVYSYA7yRgL6eo0kbo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk