Торино vs Карпи голови и хајлајтс

Во Среда, 29 Ноември, Торино на својот стадион го пречека Карпи во рамките на Куп на Италија.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Карпи. Тоа резултираше со победа на Торино од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Торино и Карпи.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/znggt.mp4?token=1511996611-Vr3uwI6AIPXRVDUDFbu%2FIANd%2BCSIElq8FtKFcGvBt1k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.