Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Леида Еспортиу

Реал Сосиедад и Леида Еспортиу одиграа натпревар во рамките на Куп на Кралот, во Среда, 29 11 2017.

Публиката имаше можност да види 5 гола, само 2 завршија во мрежата на Леида Еспортиу додека еден повеќе, односно 3 завршија во мрежата на Реал Сосиедад. Тоа резултираше три бода за Леида Еспортиу при победа од 3-2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Леида Еспортиу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/v6g7m.mp4?token=1511996609-fB%2BF8qdLryCnAb2uCT2jHumYn4EZU6CQQn1WpOcpeq8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk