Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља и Картагена

Во Среда, 29 Ноември, Севиља го нагости Картагена во рамките на Куп на Кралот натпревар.

Картагена и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Севиља постигна 4 и победи со точен резултат 4-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Севиља и Картагена.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wi5w2.mp4?token=1511992966-vSvYJObs6eBhxiotZaLECw%2F4nqjL5vN03vE5xoxlFE0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот