Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Челси ФК и Свонси Сити

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Челси ФК и гостинот Свонси Сити, во Среда, 29 Ноември 2017.

Свонси Сити не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Челси ФК успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8pxjv.mp4?token=1511995945-2We6aV8fDveU4tcAA5eEke9TwxgMmDichTYzUY2D9Rg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.